+90 (312) 338 35 39 Çağrı Merkezi

Spreyx Nedir ?

 kopuk-yalitim-fiyatı

Poliüretan Sprey Köpük Çatı İzolasyon

     Poliüretan Köpük Çatı Yalıtım Sisteminin birçok faydası vardır.Ev ve İşyerlerinizin çatılarının yalıtılması en gerekli unsurdur.Çatılarda Poliüretan Sprey Köpük uygulamasının önemli avantajları şunlardır

Tasarruf

     Bu sistemi her türlü çatı detayına uygulaması mümkündür.Çatı arası zemin,ters tavan,çatı altından ve üstünden,çatı duvarlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir.Yeni araştırmalar göstermiştirki herhangi bir konut veya işyerinin yalıtım yaptırmasıyla %45 lere varan ısı tasarrufu sağlandığı saptanmıştır.Sprey Poliüretan Köpük uygulaması yapılmış çatılar kurulum masrafını 3-4 semnede amorti ederler.

Isı Geçirgenlik Kat Sayısı - Yoğunluk

    Yalıtımda en önemli konu malzemenin ısı geçirgenlik katsayısıdır.Poliüretan Sprey Köpük Isı İletkenlik Kat Sayısı 0,017 ile yalıtım malzemelerinin eniyisidir. Sadece Sprey Poliüretan Köpük yalıtıma mahsus ek yersiz uygulanması göz önüne alındığında bu sistemi daha güçlü kılmaktadır. Yoğunluğu (sertlik) 40 dansite dir.     

Mevsim Kontrolü 

      Poliüretan Köpük Çatı Yalıtım sistemi yaz aylarında güneş ışınlarından korur.Kış aylarıında ise yapıdaki sıcaklğı dışarı vermeyerek enerji verimliliği sağlar.Bu sayede dört mevsim kesintisiz konforlu bir yaşam sürdürümeyi garanti eder.

Uzun Ömürlü Çatılar

     Sprey Poliüretan Köpük uyguması yapılan çatılarda ömür boyu  yalıtım yaptırmak zorunda kalmazsınız.Yaşlandırma raporlarına göre 90 yıl ömrü vardır.Deforme olmaz. 

Alevi yürütmez 

       Yalıtımda önemli bir konuda uygulanacak malzemenin ateşe dayanıklı olması gerekir Sprey Poliüretan Köpük  DIN4102 normunda B2 yanma sınıfındadır.(damlama yapmaz,alevi yürütmez)

Toz - Bakteri ve Haşere Barındırmaz

    Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması sıvı olarak püskürtülerek uygulanması çatıyı yorgan gibi tek parça olarak (ekyersiz) kaplanmış olur.Bu sayede iğne deliği kadar açık gözenekleri kapatarak çatıya toz ve hava giriş çıkışını önlemek mümkündür. Sprey Poliüretan Köpük muhteviyatı gereği bakteri ve haşere barındırmasına müsade etmez. 

Çatılara Ağırlık Vermez

     Sprey Poliüretan Köpük Sistemi %96 kapalı hücre yapısıyla yüksek mukavemet,dayanıklılık oranının yüksek olmasına  karşın ağırlık oranıyla çatılara da fazla ağırlık vermez.5cm lik sprey poliüretan köpük ortalama m2 ye 2,50 kg ağırlık verir.

Gürültü Azaltma - Ses Yalıtımı 

    Sprey Poliüretan Köpük Sistemi 6cm uygulandığında 40-60 desibel ses yalıtımı sağlanmış olur.

Su Geçirmez

      Sprey Poliüretan Köpük Sistemi yapısal olarak kapalı hücreli  olması suya  karşı  bariyer oluşturur. Suya karşı dirençli bir malzemedir.

Nem - Rutubet ve  Deforme

      Sprey Poliüretan Köpük Sistemi çatılarda nem,küf,korozyonları önler uygulandığı malzemeyide daha uzun ömürlü kılar. 

Çatı Püskürtme sprey izolasyon Video